CEF

Dziękujemy za pierwszy rok istnienia CEFu

Drodzy Przyjaciele CEF!
 
Mija rok, od kiedy Biskup Bydgoski Krzysztof Włodarczyk powołał Centrum Edukacyjno-Formacyjne Diecezji Bydgoskiej im. Błogosławionego Biskupa Michała Kozala (CEF).
 
Jest to dobra okazja, aby najpierw podziękować tym wszystkim, którzy włączyli się w to dzieło budowane dla dobra całego Kościoła Bydgoskiego. Dzięki wsparciu wielu osób zarówno duchownych jak i świeckich mogliśmy podjąć działania, które zostały nakreślone, jako podstawowe cele statutowe CEF. Dziękujemy wszystkim za okazaną życzliwość, dobre słowo i wsparcie.
 
Wiele zaplanowanych działań formacyjnych nie udałoby się zrealizować, gdyby nie współpraca z różnymi instytucjami, zarówno kościelnymi jak i świeckim. Dzięki współpracy z Akademią Muzyczną im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy możemy kontynuować koncerty muzyki poważnej w ramach „Musica Spiritus Movens”, które odbywają się w sali koncertowej Domu Polskiego. Zaprosiliśmy do współpracy Państwowy Zespół Szkół Muzycznych im. Artura Rubinsteina w Bydgoszczy, dzięki czemu mieszkańcy naszej diecezji mogą bezpłatnie wysłuchać wspaniałych koncertów w wykonaniu młodych artystów. Od kwietnia w murach naszego domu zajęcia prowadzi również Szkoła Języka Angielskiego ROCKER.

W murach naszego domu spotkania formacyjne mają również instytucje kościelne. Już od wielu lat w tym miejscu działa Prymasowski Instytut Kultury Chrześcijańskiej. W tym roku swoje spotkania formacyjne odbywają również uczestnicy Centrum Formacji Liturgicznej oraz Studium Organistowskiego. Stałe spotkania formacyjne ma również Szkoła Nowej Ewangelizacji oraz młodzież naszej diecezji. We współpracy z Duszpasterstwem Małżeństw i Rodzin zrealizowaliśmy projekt dwóch warsztatów psychoterapeutycznych oraz „Wreszcie żyć – 12 kroków ku pełni życia”.
Dom CEF odwiedziło już kilka tysięcy osób, które odbywały tu swoje rekolekcje, dni skupienia, warsztaty bądź uczestniczyły w sympozjach czy wykładach. Odbyło się 10 turnusów rekolekcji, 8 „dni skupienia” dla stowarzyszeń i grup modlitewnych i kilkanaście spotkań formacyjno-modlitewnych. Centrum zorganizowało, bądź współorganizowało ponad 10 konferencji popularnonaukowych i 10 wykładów o tematyce historycznej i duchowej.

W murach CEF odbyły się aż 10 gal koncertowych i 4 wystawy malarstwa i fotografii. W naszym wachlarzu propozycji znajdowały się również takie wydarzenia jak: kurs pisania ikon, bal sylwestrowy oraz pielgrzymki autokarowe.
 
Przed nami kolejny rok, nowe wyzwania i nowe inicjatywy wspierające formację intelektualną, duchową i ludzką wiernych naszej diecezji. Zapraszam skorzystania z naszych propozycji duszpasterskich. Wszelkie zaproszenia i planowane wydarzania można odnaleźć na naszych stronach.
CEF Bydgoszcz logo

Kontakt

Centrum Edukacyjno-Formacyjne
Diecezji Bydgoskiej

ul. Grodzka 18-22, 85-109 Bydgoszcz

tel. 696 784 228

NIP: 9532790645

nr konta: 36 1020 1475 0000 8202 0333 1519

Obserwuj nas!